• https://www.twitter.com/pgdaytr

3. Konferans Videoları

SIRALA: İzlenme Sayısı Eklenme Tarihi Yıldız Sayısı

  Türksat - M.Emin Karakaş (PGDay 14 Turkey)
  TÜRKSAT’da PostgreSQL Örneği (Kablo TV Opersayonları Altyapısı) - 3. Türkiye PostgreSQL Konferansı
  2043 kez izlendi 3434 gün önce


  Şahap Aşçı (PGDay 14 Turkey)
  Inheritance / Partitioning Bu oturumda Partitioning kavramını inceleyeceğiz. Aşağıdaki soruları cevaplayacağız; Partitioning Nedir? Ne için kullanılır? Nasıl yapılır? Partitioning yapalım diye veritabanını tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz?
  2249 kez izlendi 3434 gün önce


  Hüseyin Mert & Tayyar Beşik (PGDay 14 Turkey)
  Symfony2 ve Doctrine ile PostgreSQL'i kullanarak Performanslı Mimari oluşturma; PHP dünyasının en güçlü kütüphanlerinden Symfony2 ve Doctrine ile PostgreSQL'i kullanarak genişletilebilir, sürdürülebilir ve en önemlisi performanslı bir yazılım mimarisi oluşturması hakkında orta ve ileri seviye teknik bilgiler sunulacaktır.
  2129 kez izlendi 3434 gün önce


  EnterpriseDB - Devrim Gündüz (PGDay 14 Turkey)
  Postgres Plus Advanced Server, PostgreSQL tabanlı ve PostgreSQL'i kurumsal ölçekte geliştirmiş bir veritabanı sunucusudur. Bu seminerde Postgres Plus'ı kullanarak Oracle uygulamalarınızı PostgreSQL'in gücü ve EnterpriseDB'nin kurumsal ürün ailesine nasıl aktarabileceğiniz anlatılmaktadır. 3. Türkiye PostgreSQL Konferansı
  2845 kez izlendi 3434 gün önce


  Mehmet Atıf Ceylan(PGDay 14 Turkey)
  DBA ve Geliştiriciler İçin Başarımı Artırıcı Öneriler Hemen her geliştirici ve veritabanı yöneticisinin az veya çok başarım sorunu veya daha iyi olması yönünde beklentisi vardır. Başarıma dair ipuçları bu seminerde sunulacaktır. Seminerden aldığınız gazın etkisi…
  2287 kez izlendi 3434 gün önce


  Metin Döşlü (PGDay 14 Turkey)
  cstore_fdw Citus Data şirketinin PostgreSQL için geliştirdiği açık kaynaklı "columnar store" eklentisidir. Bu eklenti PostgreSQL'a sütun bazlı veri saklama seçeneği getirmektedir. Verinin sütun bazlı saklanması özellikle analitik kullanım durumları için önemli faydalar sağlamaktadır. Bu seminerde detaylarını anlatacağımız eklentinin sağladığı bazı faydalar şunlardır: - Bellek ve disk üzerindeki veri boyutununun 2-4 kat sıkıştırılması. - Sorgularda sadece ilgili sütunların taranmasının sağladığı I / O bağımlı sorgular için performans artışı. - Satır grupları için kullanılan en küçük ve en büyük indislerinin sağladığı ilgisiz satırları atlama özelliği.
  1822 kez izlendi 3434 gün önce